Home > Internet > Szukanie informacji w sieci

Szukanie informacji w sieci

W czasach, gdy gazety drukowane codziennie tracą klientów, ludzie odkrywają różne inne możliwości, aby być na bieżąco z informacjami. Sprzedaż papieru osiągnęła swój szczyt w 1970 roku, kiedy to w kraju codziennie wydawano około 62 milionów gazet. Jednak wraz ze wzrostem liczby ludności w Stanach Zjednoczonych sprzedaż gazet nie nadąża. Szacuje się, że codziennie sprzedaje się około 55 milionów gazet.

W latach dwudziestych XX wieku liczba gazet kupowanych w przeliczeniu na dom osiągnęła 1,3. W latach 70. liczba ta zaczęła spadać do poziomu poniżej 1 egzemplarza na dom. W roku 2000 liczba ta spadła do 53 gazet na dom.

Jednym z powodów jest to, że ludzie po prostu nie czytają już tak długo, jak kiedyś. Ludzie wydają się być bardziej zajęci niż kiedykolwiek wcześniej i po prostu nie zadają sobie trudu, aby sprawdzić, co się dzieje.

W związku z tym, że nie jest to jedyny sposób, żeby się do niego przekonać, nie ma co się zastanawiać nad tym, czy jest to możliwe. Z wielu opcji w telewizji wiadomości, wydaje się, że istnieje stacja informacyjna dla każdego preferencji.

Podczas gdy wielu „starszych” dorosłych nadal preferuje gazety, „młodzi” wolą otrzymywać wiadomości z Internetu. Informacje telewizyjne nadal są najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji, jednak internet szybko staje się ulubionym źródłem informacji, zwłaszcza w formie blogów informacyjnych, stron informacyjnych i gazet online.

Informacje online codziennie zyskują na atrakcyjności. W zasadzie każda większa gazeta ma swoją wersję gazety internetowej. Liderzy, tacy jak Mike Drudge, są liderami w dziedzinie niezależnych nośników informacji. W całym Internecie istnieje niezliczona liczba blogów informacyjnych.

Jednym z powodów, dla których blogi informacyjne są tak popularne, jest fakt, że można je wykorzystywać jako kanał RSS. Pozwala to na wykorzystanie kanału informacyjnego na różnych innych blogach w sieci, a dodatkowo umożliwia przeglądanie kanału informacyjnego przez znacznie większą liczbę odbiorców. Ludzie lubią również blogi informacyjne ze względu na fakt, że można zostawić komentarze, jak również to tworzy dialog na temat historii, która jest wspaniałym sposobem, aby wydawać się jak jesteś częścią historii.

Mimo że gazety mogą podupadać, nie oznacza to, że ludzie przestali sprawdzać informacje, a jedynie to, skąd czerpią wiadomości. Wygląda więc na to, że jeśli nie pozyskujesz wiadomości online, możesz wkrótce znaleźć się w mniejszości.

źródło: prestizmagazynlokalny.pl