Turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem PFRON

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem PFRON – kto może skorzystać?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem PFRON to nic innego jak pomoc finansowa na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z takiego dofinansowania. Kto zatem ma szansę otrzymać dofinansowanie PFRON na turnusy rehabilitacyjne nad morzem? Są to osoby, które posiadają ważne jedno z orzeczeń:

 • o zaliczeniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności
 • o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy
 • o niepełnosprawności, wydane osobie przed ukończeniem 16 roku życia
 • orzeczenie równoważne
 • o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym

Warto podkreślić, że dofinansowanie PFRON na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym można otrzymać tylko raz w roku kalendarzowym.

turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem pfron

Rehabilitacja

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem – jak to działa?

Chciałbyś pojechać na turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem PFRON, jednak nie wiesz jak ubiegać się o odpowiednie środki? Przeczytaj poniższy instruktaż co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie:

 • uzyskanie formularza wniosku o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON oraz wniosku o skierowanie na turnus rehabilitacyjny w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub ze strony internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (np. tutaj)
 • wizyta u lekarza opiekującego się niepełnosprawnym pacjentem w celu wypełnienia wniosku o skierowanie na turnus rehabilitacyjny (ważne! – wniosek nie może być wypełniony wcześniej niż na 3 miesiące przed złożeniem)
 • wypełnienie wniosku o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON przez osobę niepełnosprawną lub opiekuna
 • obydwa wnioski oraz dokumentację poświadczającą uprawnienia do ubiegania się o dofinansowanie należy złożyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania
 • w ciągu 30 dni PCPR podejmuje decyzję w sprawie uzyskania dofinansowania
 • w ciągu kolejnych 30 dni osoba niepełnosprawna musi znaleźć turnus i poinformować PCPR o swoim wyborze (nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu)
 • maksymalnie do 7 dni PCPR weryfikuje wybór turnusu
 • po akceptacji wyboru miejsca turnusu do wybranego ośrodka należy natychmiastowo przesłać dokumenty potwierdzające przyznanie dofinansowania i druk potwierdzający wybór ośrodka
 • organizator po otrzymaniu dokumentów potwierdza w PCPR przyjęcie osoby na turnus nie później niż na 14 dni przed jego rozpoczęciem

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – co zawierają?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem oferowane przez Dom Wczasowy Magda to doskonały sposób na poprawę samopoczucia, stanu zdrowia oraz regeneracja organizmu. W naszych gabinetach czeka na Państwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów, którzy dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w doskonały sposób zadbają zarówno o zdrowie osób dorosłych, jak i dzieci.

Cena turnusu zawiera zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie), opiekę medyczną, 20 zabiegów rehabilitacyjnych, grillowanie oraz wieczorki integracyjne.

Szczegółowy cennik i terminy turnusów sprawdź tutaj: TURNUSY REHABILITACYJNE NAD MORZEM – CENNIK

Szczegółowe informacje na temat rehabilitacji sprawdź tutaj: TURNUSY REHABILITACYJNE NAD MORZEM – PODSTAWOWE INFORMACJE

turnusy rehabilitacyjne nad morzem z dofinansowaniem pfron

zabiegi

ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ +48 603 642 432

BĘDZIEMY WDZIĘCZNI ZA WYBÓR NASZEGO OBIEKTU JAKO MIEJSCA PAŃSTWA WYPOCZYNKU, REHABILITACJI I RELAKSU.