Home > Medycyna > Zabiegi kosmetyczne zwalczające cellulit.

Zabiegi kosmetyczne zwalczające cellulit.

Każda z nas marzy o gładkiej, jędrnej oraz sprężystej skórze. Niestety z biegiem lat nasza cera ulega starzeniu się. Utrata kolagenu, grawitacja oraz coraz mniej aktywny tryb życia powodują nieładne i wstydliwe dla wielu osób zmiany na skórze. Jednym z nich jest cellulit. Walka z nim niestety często bywa bardzo męcząca. Niektóre wykorzystywane przez nas metody nie działają, a my coraz bardziej zaczynamy się irytować. Jak temu zapobiec?

Coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Dzięki profesjonalnym działaniom możliwe jest szybkie i skuteczne osiągnięcie celu. Jakie więc zabiegi na ciało proponowane są przez fachowców?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest mezoterapia. Dzięki niej zwalczanie cellulitu staje się proste i sensowne. Dzięki specjalnym narzędziom możliwe jest zniwelowanie nawet zaawansowanego cellulitu. Jej celem jest wstrzyknięcie pod skórę odpowiednio przygotowanej mieszanki, która zniweluje nieprzyjemny efekt pomarańczowej skórki.

Kolejną metodą jest endermologia. To inaczej ujmując mechaniczne rozbicie grudek cellulitu. Na czym polega ta technika? To nic innego jak przyjemny masaż wykonywany specjalnie przystosowana do tego celu główką głowicy z wypustkami. Uzyskany efekt powstaje dzięki naprzemiennemu działaniu nadciśnienia i podciśnienia wytwarzanego przez mechanizm.

Laserowe usuwanie cellulitu to zabieg, który skupia się na kilku zadaniach jednocześnie. Pierwszym etapem jest wypalanie zbędnego tłuszczu. W kolejne fazie następuje odbudowa skóry i regeneracja włókien kolagenowych. Choć jest to jeden z droższych zabiegów, to naprawdę zasługuje na uwagę.

Aby szybko pozbyć się pomarańczowej skórki, warto również zwrócić uwagę na terapie ciepłem. Body Wrapping  to nowoczesny, popularny sposób na ujędrnianie skóry. Zabieg ten to nic innego jak nasmarowanie ciała przygotowanym preparatem i szczelne owinięcie go specjalnymi bandażami.

Wśród innych znanych i cenionych metod warto również wymienić zabiegi takie jak: karboksyterapia, zabieg z użyciem prądu – czyli cellulipoza czy powszechnie znane ultradźwięki na cellulit.

Więcej na: dzielesieksiazkami.pl